Wydarzenia Kulturalne

Wydarzenia Kulturalne

Sanatorium MARCONI jest jednym z ważniejszych centrów kultury w woj. świętokrzyskim. Tutejsza Sala Koncertowa żyje przez cały rok. Proponowana ramówka koncertów, prelekcji oraz spotkań autorskich jest doskonałym uzupełnieniem kuracji. Imprezy, które odbywają się w Sali Koncertowej obejmują różne rodzaje muzyki, zawsze jednak staramy się aby ich charakter odpowiadał szczególnej aurze pięknego neoklasycystycznego obiektu, jakim jest Sanatorium MARCONI.

Stałą pozycją w programie są koncerty Salonowej Orkiestry Zdrojowej, zasłużenie określanej mianem jednej z najlepszych orkiestr uzdrowiskowych w Polsce. Jej repertuar obejmuje m.in. utwory operetkowe, tanga i walce.

Do wydarzeń najwyższej rangi, uznanych za jedne z najważniejszych w polskim festiwalowym kalendarzu należą:

1. Lato z Chopinem (lipiec).
Festiwal  muzyczny z udziałem pianistów z kraju i zagranicy, w tym Japonii, Tajlandii, Kanady, Niemiec, Litwy, Australii, Stanów Zjednoczonych. Inicjatorką i mentorem tej wspaniałej duchowej uczty, bliskiej miłośnikom kultury najwyższych lotów była śp. prof. Barbara Hesse-Bukowska. Jej dzieło jest kontynuowane przez dr. Krystiana Tkaczewskiego, dając Państwu szansę na coroczne bliskie spotkania z uznanymi i wschodzącymi gwiazdami tego nurtu muzyki.

2. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz (czerwiec-lipiec).
Biorą w nim udział sławni artyści z kraju i zagranicy. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. oddaje co roku do dyspozycji organizatorów, wnętrza Sali Koncertowej Sanatorium Marconi, co sprawia, że nasi Goście mają wyjątkową szansę obcowania z wybitnymi wykonawcami.

Ze szczegółową ramówką wydarzeń kulturalnych mogą Państwo zapoznać się zaglądając do KALENDARZA IMPREZ na stronie głównej Uzdrowiska.